pondělí 2. prosince 2019

Výtvarná soutěž: Jak to dopadlo

Jak všichni víte, naše knihovna v listopadu vyhlásila výtvarnou soutěž Hrajeme si v kouzelné zahradě, inspirovanou překrásnou knihou Zahrada Jiřího Trnky, která už více než půl století okouzluje malé i velké čtenáře. Pohádku Jiří Trnka nejen ilustroval, ale sám i napsal. Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou
do krásné zahrady, kde potkají starého moudrého trpaslíka, učenou velrybu, zlomyslného kocoura a odhalují rozličná tajemství. Namalovali jste nám, jak si představujete vaši kouzelnou zahradu.

A jak to všechno dopadlo?
Do soutěže doputovalo 252 překrásných obrázků. Konkurence byla veliká a my jsme s napětím očekávali, jak veřejnost rozhodne. V sobotu 30. 11. 2019 hlasovali návštěvníci Dne pro dětskou knihu, který obrázek se jim nejvíce líbil. Hlasovalo celkem 157 lidiček a my už známe vítěze i obrázek, který získal cenu Kocoura Miloše - maskota našeho dětského oddělení.

1. místo - Malvínka (5 let)

2. místo - Elenka (6 let)

3. místo - Kubík (5 let)

Čestné uznání - kolektiv dětí ze Základní umělecké školy Rudolfa Firkušného Napajedla

Čestné uznání - kolektiv dětí ze Základní umělecké školy Rudolfa Firkušného Napajedla

Cena Kocoura Miloše - Anetka (6 let)

A vy, kteří jste Den pro dětskou knihu nestihli a obrázky jste neviděli, nevěšejte hlavu. Všechna výtvarná dílka můžete vidět vystavená ve druhém podlaží naší knihovny až do konce prosince.

A jako malou ochutnávku báječné atmosféry celého sobotního dopoledne - dílniček, divadla i čtení - vám posíláme fotografickou reportáž - ZDE.


Ze Zlínské knihovničky zdraví Váš kocour Miloš knihovní

Žádné komentáře:

Okomentovat