čtvrtek 2. května 2019

Knihožrouti podruhé

Další setkání čtenářského klubu Knihožrouti proběhlo 30. 4. a bylo plné kouzel, čar a magie.
Na zahřátí jsme zkusili čarodějné scrabble a hned na to jsme se pustili do tvorby anagramů, jako vy-víte-kdo z knížek o Harry Potterovi. Vytvářeli jsme přesmyčky z našich jmen, například z takové Ančí se rázem stala Čína. Pak přišel čas se pochlubit, co jsme od minule stihli přečíst. Za odměnu čekala na každého poctivého čtenáře kouzelnická hůlka.
A když už máte v rukou kouzelnickou hůlku, musíte zkusit nějaká ta kouzla. Nejpovedenější bylo kouzlo Nox a Lumos na zhasínání a rozsvěcení světla.
I když někteří Knihožrouti tvrdili, že viděli paní knihovnici stát u vypínače, toto tvrzení se neprokázalo. Pak přišlo na řadu vymýšlení vlastních kouzel. Za nejpovedenější považujeme HUČ MUČ AŤ SI PRYČ – aby zmizela učitelka, GOGURUS – když ho použijete, budete mít písemku bez chyby a SKLAPÁRIUMHUBAKÓZA – když ti to někdo řekne, musíš být zticha.
Nejdůležitější částí programu byly samozřejmě knížky, tentokrát o čarodějích a kouzelnících. Ale aby to naši Knihožrouti neměli zase tak jednoduché, museli si knížky vyhledat nejdříve v knihovním katalogu a potom přímo v knihovně. Ty, které jim padly do oka, si vypůjčili ke čtení – je to totiž úkol na příště: Přečíst knihu o čarodějích a taky namalovat Knihožrouta.
A kdy to příště bude? 28. 5. od 14.00 hodin. Pořádně si procvičíme mozkové závity, vydáme se totiž po stopách zločinu.
Těší se na vás knihovnice Anďa a Knihožrouti

Žádné komentáře:

Okomentovat