pátek 31. března 2017

Večer s Andersenem byl supeeeeer


I v letošním roce jsem si spolu s dětmi připomněl narozeniny dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Slavnostní podvečer jsme zahájili předáváním ocenění v soutěži „Čtenář roku“. Titul „Babička čtenářka“ obdržely dokonce dvě milé dámy, dlouholeté čtenářky naší knihovny. Tyto babičky podporují u svých vnuků a pravnuků lásku ke knížkám, tráví spolu krásné chvíle při čtení  pohádkových příběhů.
 
 

Pokračování pátečního večera jsme věnovali známé partě kamarádů – Fifince, Myšpulínovi, Pinďovi a Bobíkovi. Vůbec se mi nechce věřit, že parta Čtyřlístku slaví už čtyřicáté narozeniny. Vypadají totiž stále skvěle. Musím se jich zeptat, jak to dělají, abych byl v jejich věku stejně čiperný, jako oni.

Výtvarničili jsme, až se nám od pastelek prášilo. Malovali jsme krátký komiks, vytvořili jsme si vtipné komiksové bubliny, navštívili jsme galerii, kde jsme se naučili pod dohledem opravdového odborníka oživovat komiksové kresby. Čekala nás také dobrodružná cesta k pokladu, na které jsme se museli umět dobře pohybovat podle mapy a splnit také nejeden zapeklitý úkol. To všechno proto, abychom získali klíč k truhlici s pokladem, bedlivě střežený tajemnou mumií, a mohli si vyzvednout zaslouženou odměnu. A to nebylo všechno! Za svou šikovnost každý účastník převzal certifikát „Hledač pokladů“. A protože jsem ani tentokrát na „Večeru s Andersenem“ nemohl chybět, mám ho i já.
 

 
Váš kocour Miloš knihovník, reportér, fotograf. Fotky najdete ZDE.
Ahoooooj
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat